Tekst:  a a a

Ulubione  

Drukuj    

66-lecie OSP Kowalewice

23.09.201312:15

Emil Gawęda

W sobotę 21 września odbyły się uroczyste Obchody 66-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Kowalewicach, połączone z nadaniem sztandaru, która rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji braci strażackiej. Po nabożeństwie w asyście orkiestry dętej uczestnicy spotkania, pododdziały strażaków ochotników z gminy, zaproszeni goście i mieszkańcy przemaszerowali na plac przed remizą OSP w Kowalewicach, który zamienił się w plac apelowy.

Tutaj pojawili się przedstawiciele samorządu, Zastępca Wójta Gminy Radosław Głażewski, Przewodniczący Rady Gminy a zarazem Komendant MGZOSP RP w Darłowie Jarosław Michalski, Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Sławnie Starosta Sławieński Wojciech Wiśniowski. Był również Zastępca Komendanta PSP w Sławnie st. kpt Paweł Faryno, Członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Szczecinie dh Piotr Grzejszczak, Prezes Zarządu Miejsko Gminnego OSP RP w Darłowie Tadeusz Bierniukiewicz oraz zaproszeni goście.
Uroczystość odbyła się wg ceremoniału strażackiego. Po złożeniu meldunku i podniesieniu flagi państwowej, głos zabrał Prezes jednostki - dh Witold Kowalski, który powitał zebranych gości. Wspomniał historię jednostki, początki funkcjonowania oraz założycieli straży w Kowalewicach. W imieniu własnym i całego zarządu dziękował wszystkim, którzy przez te wszystkie lata służyli i służą pomocą w działaniach na rzecz jednostki i przyczyniają się do jej rozwoju.
Po wystąpieniu prezesa, Przedstawiciel Komitetu Fundacyjnego, Pani Ewa Idasiak odczytał akt fundacji sztandaru. Historycznym momentem uroczystości było przekazanie nowego sztandaru. Piotr Grzejszczak – członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Szczecinie wręczył go prezesowi Witoldowi Kowalskiemu.
Nie zabrakło odznaczeń dla druhów OSP Kowalewice, Którzy zostali odznaczeniu złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami „Za zasługi dla Pożarnictwa” .
Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem w świetlicy wiejskiej przygotowanym przez małżonki strażaków z Kowalewic.
 

Zobacz galerię zdjęć do artykułu

Porady prawne dla mieszkańców Gminy Darłowo udzielane są w każdy czwartek w godz.

od 11.00 do 13.00

Kamera widokowa

Filmy promocyjne

Bez komentarza

Gospodarka odpadami kumunalnymi

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw

Monitor Polski

Komenda Powiatowa Policji w Sławnie

Darłowska Lokalna Grupa Rybacka

Wszelkie prawa zastrzeżone Gmina Darłowo (C) Copyright 2009
Projekt i wykonanie 2009 Maxus Net Communications